Menü

ANLIK KONUM TAKİBİ - RTLS

Aktif RFID sistemi, RTLS: Real Time Location System diye isimlendirilen Gerçek Zamanlı Konum Belirleme sistemidir. 

Son yıllarda çok fazla iş kolu personellerini, kaynaklarını ve çalışan makinelerini çeşitli sebeplerden dolayı mekansal olarak takip etmek istemektedirler. Bu takip bazen güvenlik amaçlı yapılmakta bazen de koordinasyon ve performans amaçlı yapılmaktadır. 

Gerçek zamanlı konum takip sistemleri, çalışanların ve ekipmanların takibi/kontrolü, hasta takibi/kontrolü, ziyaretçi izleme, demirbaş – varlık yönetimleri gibi her alanda uygulanması ile iş verimliliğini, anlık takibini, kalitesini ve gerektiğinde en hızlı şekilde ulaşmanızı arttıracak çözümler, kablosuz iletişim teknolojilerinin hızla gelişmesi ile mümkün hale gelmiştir.

 

Pasif RFID ile karşılaştırıldığında aktif RFID etiketleri belirlenen aralıklarda okuyuculara sinyal göndererek konum bilgisi paylaşırlar.

Pasif RFID de belli bir kontrol ya da geçiş noktasındaki RFID sistemi ile aktif olan etiketlere nazaran aktif RFID etiketleri içindeki pil ile sürekli sinyal yayabilirler.

Pil ömürleri 1 ile 10 yıl arasında kullanım oranına göre değişebilir. 

İç ve dış ortamlar arasında sorunsuz geçiş yapar ve standart izleme çözümlerinin aksine GPS’in yardımı olmadan işlev görebilir.

Endüstrideki büyük ERP sistemlerine bağlanabildiği için özel iş uygulamalarına kolayca entegre olabilir.

  

RTLS, her sektörde değişik uygulamaları ile sizlere sunduğu faydalar;

-Personelin acil durumu bildirebileceği alarm butonu, hareket sensörü, sıcaklık sensörü, kemer sensörü gibi özellikler aktif RFID etiketlerine eklenebilir.

-Çalınma, bölge dışına çıkarma veya art niyetli kullanıma karşı önlemler almanızı sağlar.

-Hasta izleme sistemi ile daha iyi hasta tedavisi ve güvenliği sağlayıp taburcu hasta sayısını arttırarak yeni hastalara daha hızlı cevap vermenizi sağlar.

-Orta ölçekli şirketlerde yatırımın maliyetini 5-6 ay gibi kısa bir süreden sonra kazanca dönüştürmenizi sağlamanızı sağlar.

-RTLS ile personeliniz, hastalarınız ve ürünleriniz için eşsiz güvenlik sağlar.

-Firmaların hizmet kalitesinin artmasını, çalışanların memnuniyetini ve güvenliğini de arttırır.

-Doğal afet gibi acil durumlarda canlı veya cansız nesnelerin anlık olarak izlenmesi, onların yerlerinin hızlıca ve doğru olarak belirlenmesinde kolaylık sağlar.

   

Barfas AUTO ID çatısı altında Dünya’nın çoğu bölgesinde ileri teknoloji seviyesinde uygulanan UHF RFID Sistemi; UHF RFID anteni, UHF RFID okuyucu, UHF RFID etiketleriyle bütünleşerek, üretim kapasitesi yüksek olan ve ürün giriş-çıkışlarında sorun yaşayan firmaların dostu olup maliyet açısından kaybı minumum seviyeye indirmektedir.

Otomatik tanımlama ve veri toplama alanında faaliyet gösteren Barfas AUTO ID; UHF RFID Etiketlerinin, UHF RFID antenlerinin ve UHF RFID okuyucularının imalatını yapmaktadır. RFID sistemleri;  tamamen yerli ve milli kaynaklar kullanılarak Türk mühendisleri tarafından tasarlanmakta olup ürünler,  başta Gaziantep, İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, Adana, Hatay, Osmaniye ve Kahramanmaraş olmak üzere tüm ülkenin hizmetine sunmuştur.