Menü

PERAKENDE SAYIM ÇÖZÜMLERİ

Dünya genelinde rekabetin yaşandığı tüm sektörlerde, işçilik maliyetlerinin daha belirleyici olmaya başladığı dünya pazarında verimliliği arttıracak teknolojiere yatırım yapmak, işletmelerin erteleyemeyeceği bir süreç haline gelmiştir.

Günümüze kadar bu kontroller barkod ile yapılmaktaydı. Ancak UHF RFID teknolojisinin getirmiş olduğu hız ve kontrol yeteneği, sistemin yaygınlaşması ve birim maaliyetlerin ucuzlaması sektörlerde RFID destekli güçlü bir otomasyon yapısının temellerini oluşturmaktadır. 

Barfas AUTO ID UHF RFID olarak 5 yıllık RFID teknolojisi tecrübesi ve tüm sektörlerdeki şirketlere dijital süreç ve kontrol takip çözümlerimiz ile elde edilmiş olan tecrübe ile bir araya getirilerek otomatik tanımla sistemlerinde sizlere yardımcı olmaya hazırız.

      

Barfas AUTO ID Perakende Sayım Çözümleri ile sizlere sunduğumuz hizmetlerimiz;

 

-Üretici veya tedarikçiden satışa kadar detaylı takip sistemi

-Sevkiyat kontrol, otomatik kabul ve sayım işlemleri

-Mağaza ve raf stoğu takibi, düşük stok uyarı sistemi

-Hırsızlığa karşı alarm sistemleri ile entegrasyon

-İşçilik maliyetlerinde azalma

-Kaçak, hırsızlık ve kayıpları önleme

-Hızlı ve doğru şekilde stok sayımıBarfas AUTO ID Perakende Sayım Çözümlerinin avantajları;

-Perakende sektöründe stok takibi ve ürünlerin kaybını en aza indirmek için yapılan sayımlar oldukça maliyetli ve zaman alıcıdır. RFID teknolojisi kullanarak yapılacak sayımlarda okuyucunun etiketi görmesi gerekmediğinden çok daha kısa zamanlarda ve çok daha az maliyetli şekilde yapılabilmektedir.

-Perakende sektöründe hangi ürünlerin daha çok ilgi gördüğünü öğrenmekte önemlidir. Ve bu bilgi ile rafta beğenilmiş, denenen ama satılamayan ürünlerin neden satılamadığı hakkında bilgi sahibi olabilir ve mağaza\personel performans ölçümü yapılabilir.

-Mağazalardaki ürün güvenliği için kullanılan alarmlar yerine her ürünün üzerinde kendi kimliği için tanımlanmış RFID etiketleri kullanılabilir.

-Müşterileriniz çoğu zaman aldığı bir ürünü bambaşka bir yere bırakabilmektedir. Sizin stoğunuzda görünen bu ürünü bulmanız saatlerinizi alabilir. Ancak RFID konum bulucu ile aradığınız ürünü bulmanız belki saniyelerinizi alacaktır.

-İnsan kaynaklı hatalar en aza indirgenir.

  
Barfas AUTO ID çatısı altında Dünya’nın çoğu bölgesinde ileri teknoloji seviyesinde uygulanan UHF RFID Sistemi; UHF RFID anteni, UHF RFID okuyucu, UHF RFID etiketleriyle bütünleşerek, üretim kapasitesi yüksek olan ve ürün giriş-çıkışlarında sorun yaşayan firmaların dostu olup maliyet açısından kaybı minumum seviyeye indirmektedir.

Otomatik tanımlama ve veri toplama alanında faaliyet gösteren Barfas AUTO ID; UHF RFID Etiketlerinin, UHF RFID antenlerinin ve UHF RFID okuyucularının imalatını yapmaktadır. RFID sistemleri;  tamamen yerli ve milli kaynaklar kullanılarak Türk mühendisleri tarafından tasarlanmakta olup ürünler,  başta Gaziantep, İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, Adana, Hatay, Osmaniye ve Kahramanmaraş olmak üzere tüm ülkenin hizmetine sunmuştur.