Menü

RFID KUYUMCULUK SİSTEMİ

Günümüzde kuyumculuk sektörüne yeni bir soluk getiren RFID teknolojisi, elektronik chiplerle etiketlenmiş altın ve pırlanta ürünlerini el değmeden, hızlı ve güvenli bir şekilde kontrol etmeye ve saymaya yarayan sistemdir.

Gerek üreticilere gerekse dükkan sahiplerine sonsuz kolaylık sağlayan RFID teknolojisi, bu sektörde yaşanan sayım, güvenlik, sahtecilik, hizmette hız gibi konulara farklı çözümler üretmektedir.

Kuyumculuk sektöründe stok takibi, giriş – çıkışlarda kontrol, ürünlerin güvenliği zorlu iş süreçleri arasındadır. Sayım zamanlarında yoğun stres altında olduğunuzu, fazla mesai yapmanızın gerektiğinin  farkındayız. Sizi yükünüzü hafifletecek, hizmette hızınızı artıracak bir çözümle tanıştırıyoruz.Barfas AUTO ID, sizlere etkin bir şekilde uygun maliyetlerle sayım yapma, ürün güvenliği sağlama imkanı sunuyor. Ürünlere yerleştirilen RFID kuyumcu etiketleri birer eşsiz ID’lere sahiptir. RFID Mobil El Terminali veya RFID Okuyucu ve Antenler sayesinde dakikalar içinde mağazanızda sayım yapmanız mümkündür.

-Stoklarınız için sınırsız raporlama, kasa hareketlerini bu programda tutabilir günlük cirolarınızı ve raporlarınızı alabilirsiniz.

-İşinize ara vermeden, mağazanızı kapatmaya gerek duymadan ya da fazla mesai yapmadan sayımlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

-Daha az personel maliyeti ile sayımlarınızı yapabilirsiniz.

-Sayım sırasında satışlarınızı aksatmadan yapabilir zamandan tasarruf sağlayabilirsiniz.

-İşletmenizin aylık veya yıllık net kar zarar analizi yapabilirsiniz.

-Stok ve kasa açıklarınız asgari seviyeye inecektir.

-Emanetlerinizi takip edebilir ne kadar ürünüz olduğunu tek tuşla görebilirsiniz.

-Raflardaki eksik ürünleri anında tespit edebilirsiniz.

-Ürün sayımlarının barkodlu operasyona göre daha hızlı yapabilirsiniz.Müşteri vitrinindeki bir ürünün fiyatını öğrenmek istediğinde, normal şartlarda bu ürün vitrinden alınmakta, tartılmakta, fiyatı hesaplanarak müşteriye söylenmektedir.

RFID teknolojisinde ise; üretim tarihi, hangi ustanın elinden çıktığı, dükkana hangi tarihte girdiği, kaç kez müşteriye teşhir edildiği, ayarı ve fiyatı gibi bilgiler ürünün üzerindeki RFID etiketinde kayıtlı olduğundan, satıcı okuyucuyu ürünün etiketi üzerine tutarak, bu ürünle ilgili tüm bilgiye ulaşmakta ve kısa süre içerisinde müşteriye aktarabilmektedir.

Dükkanda çalışan elemanların satış esnasında hesap hatası yapmaları veya geçici olarak dükkana bakan kişilerin müşteriye eksiksiz bilgi verme ihtimali de kendiliğinden ortadan kalkmaktadır.RFID aynı zamanda, güvenliği üst seviyeye çıkararak izinsiz çıkışı yapılan ürünlerde alarm verebilirsiniz.

Dükkan giriş ve çıkışlarına yerleştirilecek antenlerle, dükkan sahibinin bilgisi dışında bir ürünün dışarı çıkartılması engellenmekte, bu sisteme entegre edilecek otomatik kapı kilitleriyle de bu suçu işleyen kişilerin dükkan dışına çıkmaları önlenmektedir.
Barfas AUTO ID çatısı altında Dünya’nın çoğu bölgesinde ileri teknoloji seviyesinde uygulanan UHF RFID Sistemi; UHF RFID anteni, UHF RFID okuyucu, UHF RFID etiketleriyle bütünleşerek, üretim kapasitesi yüksek olan ve ürün giriş-çıkışlarında sorun yaşayan firmaların dostu olup maliyet açısından kaybı minumum seviyeye indirmektedir.

Otomatik tanımlama ve veri toplama alanında faaliyet gösteren Barfas AUTO ID; UHF RFID Etiketlerinin, UHF RFID antenlerinin ve UHF RFID okuyucularının imalatını yapmaktadır. RFID sistemleri;  tamamen yerli ve milli kaynaklar kullanılarak Türk mühendisleri tarafından tasarlanmakta olup ürünler,  başta Gaziantep, İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, Adana, Hatay, Osmaniye ve Kahramanmaraş olmak üzere tüm ülkenin hizmetine sunmuştur.