Menü

UHF RFID CANLI HAYVAN TAKİBİ

RFID teknolojisi ile geliştirilmiş sistemler ile mandıranızın yönetimini hayallerinizin ötesine taşıyabilirsiniz. Ahırınızda, merak ettiğiniz anda ve oturduğunuz yerden kaç tane büyük veya küçükbaş hayvanınız olduğunu tek tek sayım yapmadan bilmek güzel olmaz mıydı?

RFID Etiketler ile çiftliklerde veya hayvan meralarında hayvanlarınızın takibini yapabilir, gelişimlilerini anlık olarak kontrol edebilirsiniz.

UHF ve ICAR standartlarına uyumlu LF (ISO 11784) etiketlerimiz ile hayvanlar yüksek zararlara maruz bırakmadan takip edebilir, uluslararası kuruluşlardan sertifika onayı alabilirsiniz. Ayrıca aktif RFID sistemlerimiz sayesinde anlık olarak konum takibi yapabilirsiniz.UHF RFID Hayvan takibi sistemi ile hayvanların genel durum ve özelliklerini takip edilebilirsiniz.

Hayvanların takibi sonucu elde edilen bilgiler online olarak merkeze gönderilir ve kaydı tutulur. Bu da hayvanların daha verimi bir şekilde yetiştirilmesini sağlar. 

Yeni besinlerin denenmesi sürecinde hangi yem daha çok verim sağladı hangisi daha az verime neden oldu gibi istatistiksel bilgileri kısa ve uzun zamanlı olarak tespit edebilirsiniz.

Uzun vadeli tutulan kayıtlar sayesinde hayvanların sağlık durumu en iyi şekilde takip edilerek hayvanların verimini ve bakımını daha kontrollü bir şekilde gerçekleşir. Bu sayede verimliliği düşük olan hayvanlarınızı işletmenin karlılığı açısından elden çıkarabilirsiniz.

 

UHF RFID Hayvan Takibi Sistemi ile; 

-Takip sistemi ile kısa sürede yatırımınızın karşılığını alacağınızdan emin olabilirsiniz.

-Hayvancılık sektöründe verilerin ölçülme zorluğundan dolayı çok değerli bilgiler kayboluyor. Kurulumu ve kullanımı çok kolay olan RFID sistemleriyle bu tür kayıplar yaşamayacaksınız.

-İşletmenizin karlılığı açısından verileri zahmetsizce, yerinizden kalkmadan bilgisayar üzerinden alabileceksiniz.

-Hayvanlarınızın ateşi yükselmesi, kalp atışı bozukluğu gibi sağlık takibine kadar her türlü takibi gerçekleştirebilirsiniz.

-Hangi büyük veya küçükbaş hayvanınız ne kadar besin tükettiğini, ne kadar süt verdiğini, hangi hastalıkları geçirdiğini, hangi tedavilerin yapılıp ilaçlarının verimliliğini ve bunlara bağlı olarak her bir hayvana özel verimlilik grafiklerini, günlük, aylık veya yıllık olarak düzenli raporlarla takip edebileceksiniz.Barfas AUTO ID çatısı altında Dünya’nın çoğu bölgesinde ileri teknoloji seviyesinde uygulanan UHF RFID Sistemi; UHF RFID anteni, UHF RFID okuyucu, UHF RFID etiketleriyle bütünleşerek, üretim kapasitesi yüksek olan ve ürün giriş-çıkışlarında sorun yaşayan firmaların dostu olup maliyet açısından kaybı minumum seviyeye indirmektedir.

Otomatik tanımlama ve veri toplama alanında faaliyet gösteren Barfas AUTO ID; UHF RFID Etiketlerinin, UHF RFID antenlerinin ve UHF RFID okuyucularının imalatını yapmaktadır. RFID sistemleri;  tamamen yerli ve milli kaynaklar kullanılarak Türk mühendisleri tarafından tasarlanmakta olup ürünler,  başta Gaziantep, İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, Adana, Hatay, Osmaniye ve Kahramanmaraş olmak üzere tüm ülkenin hizmetine sunmuştur.