Menü

UHF RFID KÜTÜPHANE ÇÖZÜMLERİ

UHF RFID kütüphane sistemlerimiz büyük/küçük tüm kütüphaneler ve bilgi merkezlerinde güvenle kullanılıyor. Onların teknolojiyi en iyi şekilde kullanmaları için, ihtiyaçlarını doğru analiz ederek tasarladığımız ürünler ile kütüphane çözümleri sunmaktayız. Barfas AUTO ID firması olarak Geniş ürün portföyümüz ile sizlere yardımcı olmaya hazırız.

Yeni nesil kütüphaneler, büyük kurumlar, özel okullar ve üniversiteler gibi kütüphanelerde UHF RFID kütüphane sistemi kullanılabilecek en son teknolojidir. Bu sistemi kullanarak koleksiyonlarını doğru ve hızlı şekilde yönetme şansı elde ederler. Günümüz okuyucuları teknolojiyi kullanmayı seven kişilerden oluşmaktadır. Okuyucularınızın sizden beklentisi teknolojiyi kullanarak daha kaliteli ve hızlı hizmet alabilmektir.Barfas AUTO ID UHF RFID Kütüphane Sistemi ile ;

-Doğru ve hızlı bir şekilde kitapların giriş/çıkış işlemlerini rahatlıkla yapabilirsiniz.

-Kayıp ve yanlış yerleştirilmiş kitapları bulmak, karışıklığı önleyebilirsiniz.

-Aranılan kitabı bulmak için saniyelerle ölçülecek zamanlarla bulabileceksiniz.

-Her evrak/kitap kendine ait benzersiz bir ID'ye sahip olacağından analiz raporlarını kolaylıkla elde edebileceksiniz.

-Bilinçli veya bilinçsiz olarak alan dışına çıkarıldığında uyarı veren modül ile güvenliği daha kolay sağlamış olacaksınız.

-Hızlı ve el değmeden rutin sayım işlemlerinizi yapabilirsiniz.

-Birçok kişinin yaptığı işi, Barfas AUTO ID UHF RFID Kütüphane Sistemini kullanabilen bir kişi tarafından kontrol etmesi oldukça kolaydır. Böylelikle sistem, hem iş gücünü azaltmış hemde maliyeti düşürmüş olacaktır.

 

Barfas AUTO ID UHF RFID Kütüphane Sistemi Avantajları;

-UHF RFID standartlarını destekleyen okuyucular, antenler ve etiketler ile tüm işlemler sonucunda elde edilen verilerin %100 tutarlılığını sağlayacaktır.

-UHF RFID sistemlerinin diğer sistemlere göre en özelliklerinden biri olan aynı anda birden fazla etiketi okuyabilme özelliği sayesinde kütüphane içerisinde envanter çıkarma işlemleri onlarca kat hızlı bir şekilde gerçekleştirilecektir.

-Binlerce kez yazılıp okunabilen UHF RFID çipler sayesinde barkod sistemlerinde sık sık karşılaşılan etiket yenilenmesi işlemi ortadan kaldırılacaktır.

-Kitapların okunması için etiketin okuyucu tarafından görülmesi gerekmeyecektir. Üst üste, yan yana veya bir kutu içinde onlarca dizilmiş kitaplara yapıştırılacak RFID etiketleri, RFID Okuyucuların kapsam alanında olması yeterli olacak ve uzaktan (1-15 m) mesafede okuma yapacaktır.

Barfas AUTO ID çatısı altında Dünya’nın çoğu bölgesinde ileri teknoloji seviyesinde uygulanan UHF RFID Sistemi; UHF RFID anteni, UHF RFID okuyucu, UHF RFID etiketleriyle bütünleşerek, üretim kapasitesi yüksek olan ve ürün giriş-çıkışlarında sorun yaşayan firmaların dostu olup maliyet açısından kaybı minumum seviyeye indirmektedir.

Otomatik tanımlama ve veri toplama alanında faaliyet gösteren Barfas AUTO ID; UHF RFID Etiketlerinin, UHF RFID antenlerinin ve UHF RFID okuyucularının imalatını yapmaktadır. RFID sistemleri;  tamamen yerli ve milli kaynaklar kullanılarak Türk mühendisleri tarafından tasarlanmakta olup ürünler, başta Gaziantep, İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, Adana, Hatay, Osmaniye ve Kahramanmaraş olmak üzere tüm ülkenin hizmetine sunmuştur.