Menü

UHF RFID ÜRETİM VE SEVKİYAT TAKİBİ

Üretim süreçleri dahilindeki tüm hammadde, yarı mamul ve mamuller ile kaynakların gerçek zamanlı yönetim, takip ve kontrol edilmelerini sağlayan donanım ve yazılım sistemleridir. 

Ürünlere yerleştirilmiş RFID etiketleri sayesinde her ürünün kendine özel numarası ile diğer ürünlerle karıştırılmadan üretimin başlangıcından sonuna kadar her kademede takip edilebilecektir. 

Ürünlerin depolama ve istifleme şekline göre üstüste, yanyana veya bir kutu içinde dizilmiş ürünlerin üzerine yapıştırılacak RFID etiketlerinin, RFID Okuyucuların görmesine gerek kalmadan sadece kapsam alanında olması uzaktan okunabilmesine yeterli olacaktır.RFID uygulamaları sayesinde böylelikle üretimdeki süreçlerin takibinin yanı sıra verimliliğin de hesaplanabildiği gibi üretim hattınız üzerindeki fireleri ve hataları üretim sürecinin sonunda ya da belirli aralıklar ile yapılan ölçümler ile değil, anlık olarak yerinde ve zamanında görebilirsiniz.

Ürünün takip edilmesi malzeme ve diğer tüm kaynaklarınızı doğru değerlendirmenize yardımcı olacaktır.

Üretim Takip ve Kontrol Sistemleri sayesinde fabrikalar üretim süreçlerini sağlıklı bir şekilde takip edebildikleri için daha sağlıklı bir üretim planlaması yapabilmektedirler.

  

Barfas UHF RFID Üretim ve Sevkiyat Takibi ile işletmenize katacağınız unsurlar;

-Kalite, iş gücü, verim ve zaman konularında daha doğru veriler elde etmenizi sağlar.

-Kullanılan ürün ve ara ürünleri, ürün listesi ve reçetelerle karşılaştırır, hatalı kullanımlarda uyarı vermesini sağlar.

-Personellerden kaynaklanan sayım ve hatalı ürün giriş-çıkış riskinin ortadan kalkmasını sağlar.

-Üretim hatlarına yerleştirilen UHF RFID Okuyucular ile her hattın veriminin ve anlık durumununun online olarak görülebilmenizi sağlar.

-Fire ve hataları azaltır, kaynağına inerek sorunu tespit edebilmenizi sağlar.

-Hatlarda düşük kapasitenin neler etken olduğunun analizini yapabilir, verimli hale getirilmesi gereken noktayı görebilmenizi sağlar.

-Fire, hatalı ürün, düşük kapasite ve stok sayım gibi operasyonlarınızda maliyetlerinizi azaltmanızı sağlar.Barfas AUTO ID çatısı altında Dünya’nın çoğu bölgesinde ileri teknoloji seviyesinde uygulanan UHF RFID Sistemi; UHF RFID anteni, UHF RFID okuyucu, UHF RFID etiketleriyle bütünleşerek, üretim kapasitesi yüksek olan ve ürün giriş-çıkışlarında sorun yaşayan firmaların dostu olup maliyet açısından kaybı minumum seviyeye indirmektedir.

Otomatik tanımlama ve veri toplama alanında faaliyet gösteren Barfas AUTO ID; UHF RFID Etiketlerinin, UHF RFID antenlerinin ve UHF RFID okuyucularının imalatını yapmaktadır. RFID sistemleri;  tamamen yerli ve milli kaynaklar kullanılarak Türk mühendisleri tarafından tasarlanmakta olup ürünler,  başta Gaziantep, İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, Adana, Hatay, Osmaniye ve Kahramanmaraş olmak üzere tüm ülkenin hizmetine sunmuştur.