Menü

DİNAMİK YÜZ TANIMLA İLE GEÇİŞLERİNİZ ARTIK DAHA HIZLI !

COVİD-19 Pandemi süreci ile birlikte Dünya hızla değişmektedir. Bu değişimlerin başında alınan önlemler gelmektedir. Önlemlerin başında ise sosyal mesafe kuralı gelmektedir. Bu önlemler hayatın her noktasında göz önüne alındığı gibi iş dünyasında da göz önüne alınmıştır. Bu yazımızda önlemlerin uygulanmasını kolaylaştıracak bir cihazımızın tanıtımını yapacağız.

Yüz tanımlama sistemleri temel olarak yüzün ayırt edici özelliklerini kullanan biyometrik bir teknolojidir. Yüz tanımlama sistemleri uzun yıllardır akademik çalışmalarda araştırılmakta olan bir konudur. Bu çalışmalarda dikkat edilen ve geliştirilmek için çalışılan 3 unsur bulunmaktadır. Dinamik olması, hızlı okuma yapabilmesi ve uzun mesafelerde de yakın mesafelerdeki gibi çalışabilmesi. Barfas AUTO ID olarak bu unsurları önemseyerek tasarladığımız cihazımızı tanıtıyoruz.Yüz tanımlama sistemlerinin kullanım alanlarına örnek olarak okullar, fabrikalar, kamu kurum ve kuruluşları, hastaneler, alışveriş merkezleri, plazalar, askeri alanlar, hava alanları, belediyeler vb. birçok alan örnek gösterebiliriz. Günümüzde sıkça personel takibi içinde kullanılmaktadır.

Pandemi süreci sebebi ile yüz tanımlama sistemlerindeki beklentiler değişmiştir. Bu sürecin öncesinde hızlı yüz tanıma özelliği ve hareketli konumda iken yüz tanıma özelliği hayati önem taşımamaktaydı. Süreç sonrasında bu iki önemli özellik en önemli iki özelliğe dönüşmüştür. Bu özelliklerin öneminin artma sebebi ise toplu çalışılması gereken alanlarda kalabalıkları engelleme şansı oluşturmasıdır. Bu durumu çözebilmek için BG0120-Dinamik tanımlama cihazımızı kullanabilirsiniz. 

Cihazımız dinamik olması ile beraber 4 çekirdekli güçlü işlemcisini ve modern algoritmasını kullanarak 0,2 saniye sürede yüz tanıma yapabilmektedir. Yüz tanımlama süremizi Pandemi sürecindeki standartlar doğrultusunda iyileştirdik. Bu hız ile birlikte şirketlerdeki giriş ve çıkış alanlarında oluşan yoğunluğun önüne geçebilirsiniz.

Cihazımızın bir diğer önemli özelliği hafızasında 2000 farklı insan yüzü depolayabilmesi ve tanıyabilmesidir. Bu sayede kullandığınız alanlardaki güvenlik önlemlerini de güçlendirebilirsiniz.

Cihazımız da bulunan dokunmatik ara yüzü kullanarak şifreleme özelliği de bulunmaktadır. Bu sayede güvenlik konusunu daha da güçlendirebilirsiniz.Hız konusu yüz tanımlama kısmında önemli olduğu kadar verilerin kullanıcıya sunulması kısmında da önemli bir unsurdur. Bu unsur için BARFAS şirketi olarak sizin için tasarladığımız kullanıcı ara yüzümüz bulunmaktadır. Sunduğumuz bu imkân sayesinde veri akışını kolay ve hızlı bir şekilde takip edebilirsiniz. 

Cihaz ile yazılım arasındaki bağlantıyı Ethernet(TCP/IP), RS485, USB ve WİFİ ile gerçekleştirebilirsiniz. Haberleşme işleminden sonra personellerinizin verilerini anlık olarak takip edebilir raporlama işlemini rahatlıkla yapabilirsiniz. Ve cihazın yazılım konusunda en önemli özelliği ise Web tabanlı bir sunucuya sahip olmasıdır. Bu özelliği ile istediğiniz her noktada cihaz ile haberleşebilir ve kontrollerinizi yapabilirsiniz.


Cihazımızın dayanaklı olması önem gösterdiğimiz unsurlardan biridir. BG0120-Dinamik tanımlama cihazında yaptığımız çalışmalar sonucunda -15 ℃ ila 60 ℃ sıcaklıkları arasında yüksek doğrulukta ve performansta çalışabilmektedir. Bu özellik sayesinde bütün çalışma alanlarında rahatlık ile kullanabilirsiniz. 

Alüminyum alaşımdan tasarlanmıştır. 4 çekirdekli modern algoritmalar ile çalışan güçlü bir işlemcisi bulunmaktadır. 200WPixel HD Renkli Kamera / 100W Kızılötesi Kamera özellikleri ile yüz tanımlamadaki hata oranı minimum seviyededir. 4,3 inç dokunmatik ekrana sahiptir. Ayrıntılı teknik bilgiler ise şöyledir.

 • *CPU İşlemci: 4 Çekirdek 1.2G
 • *Veri Deposu: 512M DDR3
 • *Kamera: 200WPixel HD Renkli Kamera / 100W Kızılötesi Kamera
 • *Ekran: 4,3 inç Elektronik Kapasiteli Dokunmatik Ekran
 • *Ekran Çözünürlüğü: 800 * 480
 • *İletişim Yöntemi: TCP/IP, USB tip A, WIFI
 • *Ürün boyutu: 185 mm * 110 mm * 20 mm
 • *Güç kaynağı: DC 12V , 2A
 • *Çalışma sıcaklığı: -15 ℃ ila 60 ℃
 • *Tanımlama Türü: Dinamik Yüz Tanıma, Şifre, Yüz Tanıma ve Şifre
 • *Yüz Tanıma Süresi: 0,2 saniyeden az
 • *Yüz Kapasitesi: 2000
 • *Yüz Tanıma Mesafesi: Tamamen Dinamik Yüz Tanıma 0,5-3 milyon / Kızılötesi Canlı hareket algılama 0,5-1,5 milyonBG0120 – Dinamik yüz tanımlama cihazı için teklif almak ve Barfas AUTO ID firmamızın ürettiği diğer çözümleri ve ürünleri incelemek isterseniz "www.barfas.com" web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Barfas Auto ID çatısı altında Dünya’nın çoğu bölgesinde ileri teknoloji seviyesinde uygulanan UHF RFID Sistemi ve Geçiş Kontrol Sistemleri, yerli ve millî kaynaklar kullanılarak alanında uzman Türk Mühendisleri tarafından dizayn edilmektedir. Bu sayede teknik destek ve eğitim konusunda son derece hızlı dönüşler yapmaktayız. Firmamız bu teknolojiyi başta Gaziantep, İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Hatay, Osmaniye ve Kahramanmaraş olmak üzere tüm ülkemizin hizmetine sunmaktadır. 

Geçiş Kontrol ürünlerimizin yanı sıra Barfas AUTO ID UHF RFID Sistemleri ürünleri işletmelerin ihtiyaçlarını düşünülerek her türlü sistem uygulamalarında kullanılabilecek şekilde tasarlanmıştır. UHF RFID Etiketleri, UHF RFID antenleri, UHF RFID okuyucuları ve UHF RFID Otopark Anteni (HGS Anteni) ürünlerini de firmamız bünyesinde imalat ve satışını sizlere sunmaktayız.