Menü

RTLS TEKNOLOJİLERİ İLE ÇALIŞMA ORTAMLARINIZDA SAĞLIKLI VE GÜVENDE KALIN

Ülke olarak oldukça zor günler geçirdiğimiz bu anlarda kendi sağlığımızı ve çevremizdeki insanların sağlığını düşünüp tedbirli davranmamız gerekmektedir. Koronavisüne karşı devam eden mücadele kapsamında, zorlukların aşılmasına destek olacak RTLS teknolojileriyle tanışın.

Sosyal mesafe kuralına uyup bulaş riskini ortadan kaldırmalıyız ve bunun işletmelerde gerekli tedbirlirin alınmasını sağlamalıyız. Fabrika, üniversite, belediye, OSB, hastane, market, okul, AVM gibi ortamlarda çalışanların sosyal mesafe kurallarına uygun bir şekilde çalışmalarını sağlamanız için Barfas AUTO ID ailesi olarak yine yanınızdayız...

Çok fazla iş kolu olan firmalarda personellerin takibi yapmak oldukça zor ve sağlık açısından da riskli bir durumdur. Bu konuda siz değerli müşterilerimizin taleplerine karşılık vermek adına yeni çözüm önerimiz ile karşınızdayız.

Personelleriniz arasında en az 1 metre mesafe olacak şekilde gerekli çalışma düzenini gerçekleştirip, Aktif RFID Sistemi yardımıyla personellerin takibini rahatlıkla yapabilirsiniz.Aktif RFID sistemi, RTLS: Real Time Location System diye isimlendirilen Gerçek Zamanlı Konum Belirleme sistemidir. 

Gerçek zamanlı konum takip sistemleri, çalışanların ve ekipmanların takibi/kontrolü, hasta takibi/kontrolü, ziyaretçi takibi/kontrolü gibi her alanda uygulanması ile sosyal mesafeleri, filyasyon(hastalığın kaynağını bulmak) takibi/kontrolü, iş verimliliğini, anlık takibini, kalitesini ve gerektiğinde personele en hızlı şekilde ulaşmanızı arttıracak çözümler, Barfas Aktif RFID Sistemisi-RTLS ile mümkün hale gelmiştir.

Aktif RFID Sistemisi-RTLS İle;

-
Personelin sosyal mesafe kuralına uymadığında sistem üzerinde alarm vermesini sağlar.

-Yapılacak olan sağlık tarama sonuçlarında testlerin pozitif çıkması durumunda geriye dönük kontroller yapılıp, personelin kimlerle aynı ortamda çalıştığını hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

-Personelin, belirlenen çalışma alanının dışına çıkması durumunda sistemden alacağınız uyarı ile gerekli müdahaleyi yapabilirsiniz.

-Personelin acil durumu bildirebileceği alarm butonu, hareket sensörü, sıcaklık sensörü, kemer sensörü gibi özellikler aktif RFID etiketlerine eklenebilir.

-RTLS ile personeliniz veya hastalarınız için eşsiz güvenlik sağlar.

-Firmaların hizmet kalitesinin artmasını, çalışanların memnuniyetini ve güvenliğini de arttırır.

 

Barfas AUTO ID çatısı altında Dünya’nın çoğu bölgesinde ileri teknoloji seviyesinde uygulanan UHF RFID Sistemi; UHF RFID anteni, UHF RFID okuyucu, UHF RFID etiketleriyle bütünleşerek, üretim kapasitesi yüksek olan ve ürün giriş-çıkışlarında sorun yaşayan firmaların dostu olup maliyet açısından kaybı minumum seviyeye indirmektedir.

Otomatik tanımlama ve veri toplama alanında faaliyet gösteren Barfas AUTO ID; UHF RFID Etiketlerinin, UHF RFID antenlerinin ve UHF RFID okuyucularının imalatını yapmaktadır. RFID sistemleri; tamamen yerli ve milli kaynaklar kullanılarak Türk mühendisleri tarafından tasarlanmakta olup ürünler, başta Gaziantep, İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, Adana, Hatay, Osmaniye ve Kahramanmaraş olmak üzere tüm ülkenin hizmetine sunmuştur.