Menü

BARFAS IOT DONANIMLARINI BİR ARADA KULLANARAK BENZERSİZ UYGULAMALAR GELİŞTİREBİLİRSİNİZ

     IoT (internet of things) nesnelerin interneti bir network adresine sahip olan ve üzerinde en azından bir sensöru olan cihazlara verilen isimdir. Gelişen teknoloji ile birlikte işletmelerin ve insanların ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla internet ile haberleşebilir yeni nesil sensör bileşenlerine verilen isimdir.

     İşletmelerde takibi kolaylaştırmak, verimliliği arttırmak, zamandan tasarruf etmek ve masrafları azaltmak adına makinelerin, nesnelerin ve personellerin daha doğru bir şekilde yönetilebilmesi adına gerçekleştirilebilecek kullanılacak IoT ürünleri yazılım ile entegrasyon işlemi yapıldıktan sonra şirketlerin sorunsuz bir şekilde hizmet vermesine katkı sağlamaktadır.

     IoT teknolojileri yeniliklere hızla adapte olmanızı, yeni modelleri kurum stratejinize göre ölçeklendirmenizi ve işinizi geliştirmenizi sağlar.

     Yeni nesil teknoloji çağında işletmeler de artık, işlerinin mümkün olan en büyük kısmını otomatik hale getirmek istemektedirler. Bu şekilde hem zamandan tasarruf ederek yeni arge çalışmalarına çok zaman ayırabilmekte, hem var olan işlerini daha büyük bir verimlilikle yapabilmektedir.

     Barfas tarafından yerli mühendisler tarafından üretimi ve yazılımı yapılan UHF RFID Sistemleri, Geçiş Kontrol Sistemleri, Access Kontrol Üniteleri ve Barkod Sistemleri kategorilerinde bulunan ürünleri Wifi(MQTT), Ethetnet(TCP/IP), RS232, RS485 ve USB iletişim seçenekleri ile IoT sistemlerini entegre olarak kullanabilirsiniz.

     Aktif RFID sistemleri Zigbee, Lora, UWB, Beacon gibi haberleşme protokolleri ile nesnelerin takibini yapabilir aynı zamanda verileri Web sunucu üzerinden analiz edebilirsiniz. Birbirinden farklı Iot ürünlerinden gelen veri paketlerini ortak bir yazılım ile kullanım amacına uygun olarak uygulamalar geliştirebilirsiniz.

     Sıcaklık, nem, gaz, duman ve mesafe gibi sensörleri de sistemlerinize entegre edebilirsiniz. Böylelikle işletmelerinizde tam kontrol sağlayabilirsiniz. Uygulanabilecek birkaç proje örnekleri verecek olursak;

-Üzerinde sıcaklık bilgisi verebilen bir UHF RFID Etiket yerleştirilmiş bir ürünün belirli bir sıcaklık altına düştüğünde sevkiyatına izin verilmemesi,

-Forkliftlerde kullanılabilecek mesafe sensörü ve personellerde kullanılan Aktif RFID Etiket sayesinde iş sağlığı ve güvenliği kuralları kapsamında forklifte 5 metre çapında yaklaşım olduğunda forklifti durdurma,

-İşletme içerisinde bulunan odalara güvenliği sağlamak adına sadece girmesi gereken kişilerin girmesini sağlayabilirsiniz.

     IoT donanımları ile yukarıda da belirtilen örnekler kapsamında birbirinden farklı projeler yapılabilir. Barfas Otomasyon IoT donanımlar tarafından alınan veriler sunucu üzerinde toplayıp algoritma şemanıza göre işletmenizi kontrollü, verimli ve tasarruflu yönetmenizi sağlar.

     Barfas Otomasyon IoT Donanımları, Bluetooth, Wi-Fi, WAN, Lora, hücresel ağlar vb. bağlantı protokollerine göre işletme içerisinde bulunan gaz, ışık, nem, sıcaklık, personel konumu gibi değerlerin verileri anlık ve hızlı bir şekilde kablosuz olarak sunucuya iletmektedir. Servera iletilen bu veriler belirteceğiniz detaylara göre yazılım içerisinde işlenip geri bildirim alabilirsiniz.

     IoT Teknolojisi ürünleri işletmelere sağladığı faydalar şu şekildedir;

-İşletme içerisinde üretim süreçleri takibi
-Müşteri şikâyetleri sonucunda iyileştirmelerin yapılması
-Maliyetten tasarruf
-Zamanı daha verimli kullanma
-Yazılım üzerinden alınan analiz raporlarına göre kararların alınması
-Üretim süreçlerini istediğiniz yerde, zamanda ve cihazda erişebilme
-Cihazların birbiriyle haberleşmesi sonucu işletmeyi tam otomasyon altında kontrol etme

     

     Barfas AUTO ID çatısı altında Dünya’nın çoğu bölgesinde ileri teknoloji seviyesinde uygulanan UHF RFID Sistemi; UHF RFID anteni, UHF RFID okuyucu, UHF RFID etiketleriyle bütünleşerek, üretim kapasitesi yüksek olan ve ürün giriş-çıkışlarında sorun yaşayan firmaların dostu olup maliyet açısından kaybı minimum seviyeye indirmektedir.

     Otomatik tanımlama ve veri toplama alanında faaliyet gösteren Barfas AUTO ID; UHF RFID Etiketlerinin, UHF RFID antenlerinin ve UHF RFID okuyucularının imalatını yapmaktadır. RFID sistemleri;  tamamen yerli ve milli kaynaklar kullanılarak Türk mühendisleri tarafından tasarlanmakta olup ürünler,  başta Gaziantep, İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, Adana, Hatay, Osmaniye ve Kahramanmaraş olmak üzere tüm ülkenin hizmetine sunmuştur.