Menü

SON TEKNOLOJİ DİZGİ HATTIMIZLA ELEKTRONİK KART ÜRETİMİNE BAŞLIYORUZ

Barfas AutoID olarak tasarımlarını ve yazılımlarını kendi bünyemizde yaptığımız baskılı devre kartlarının (PCB) üretimini de gerçekleştirmek için gerekli "dizgi hattı" yatırımlarımızı tamamladık.

Amacımız yerli teknoloji hamlesinin bel kemiği olan elektronik üretiminde tam entegre bir kalite kontrol hizmeti sağlayarak cihazlarımızın uluslararası çapta gerekli belge ve test sertifikalarını almasını sağlamaktır.

Son teknoloji kart dizgi hattımız SMP/DIP komponentlerin dizgisini el değmeden RoHS kriterlerine uygun olarak gerçekleştirmekte ve üretim alanımız çevresel etkenlere(toz,sıcaklık vs.) karşı izole edilerek anti-statik PVC ile zemin kaplanmıştır.

SMD dizgi hizmetimiz, sahip olduğumuz teknik bilgi ile üretim teknikleri ve her türlü elektronik SMD kart tasarımını adet sınırı olmaksızın sorunsuz ve yüksek kalite standartlarında üretmekteyiz. Firmamız müşterilerimizin ihtiyaç ve tercihlerine göre kurşunlu, kurşunsuz krem lehim veya glue (yapıştırıcı) kullanarak üretimi gerçekleştirmektedir.

SMD Dizgi Hattı 4 nozzle ile 0402mm microchiplerden 45mm-100mm Entegrelere (IC) kadar komponent dizgisi yapılabilir. Hattımızın SMD dizgi hassasiyeti 50 mikrondur. 
SMD dizgisi yapılan PCB ‘ler sıcaklıkları oda sıcaklığından 300 °c ye kadar bağımsız olarak ayarlanabilen 6 tane üstte ve 6 tane altta olmak üzere toplam 12 adet ısıtma bölgesi bulunan fırınımızda, ±1 °c sıcaklık hassasiyeti ve ±2 °c PCB sıcaklık sapması ile fırınlanır. Bu teknoloji ile PCB dizgiler ihtiyaç duyulan sıcaklık profiline uygun olarak en iyi şekilde yapılabilmektedir.Müşterilerimiz tercihlerine göre kurşunlu, kurşunsuz lehim kullanılarak True hole lehimleme, konvansiyonel hava ısıtma özellikli ön ısıtma sistemi bulunan çift dalga lehim makinesi ile yapılmaktadır. Bu sayede flux atıklarını ve kart üzerindeki kısa devreler önlenerek PCB uygun lehimleme profiline hazırlanarak kusursuz bir üretim gerçekleştirilir.

SMD dizgi ve fırınlanması biten PCB üretim prosesi ile ilgili bir hata varsa kontrol edilir. Hatalı PCB revizyona alınarak hata düzeltilir ve PCB ’ler siz değerli müşterilerimize hatasız bir şekilde teslim edilir.

Tüm elektronik kartların SMD dizgisi ve lehimlemesi IPC Standartlarında ve Antistatik zemin kaplaması (PVC ) ile kaplanmış olan üretim alanında, Antistatik (PVC ) gereksinimlerine uygun teknik malzeme ile donatılmış deneyimli kadromuz ile siz değerli müşterilerimize hizmet etmektedir.

Çok hızlı ve hassas olan PCB dizgi makinelerimizin performansı kesinlikle üretim aşamasında çok etkilidir. Yüksek performanslı SMD dizgi makinemiz değiştirilebilir “yüksek hızlı kafa” ve "çok fonksiyonlu kafa” ile üretim gereksinimlerini karşılayacak tüm ihtiyaçlara esnek bir biçimde cevap verebilmektedir. Malzemelerin yani elektronik bileşenlerin SMD dizgi makineleri ile PCB’lere monte edilirken, bileşenlerin uçlarının bükülmesi, şekillendirilmesi veya kısa kesilmesi gerekmemektedir, böylece tüm işlem kısaltılır ve üretim verimliliğinde artış görülmektedir.


Barfas AUTO ID çatısı altında Dünya’nın çoğu bölgesinde ileri teknoloji seviyesinde uygulanan PCB Dizgi Sistemi; SMD/DIP Komponentleri, PCB'ler ve kurşunlu/kurşunsuz lehimlerle bütünleşerek, üretim kapasitesi yüksek olan ve işlem süresini en aza indirmek isteyen firmaların dostu olup maliyet açısından da kaybı minumum seviyede tutmaktadır.

Otomatik tanımlama ve veri toplama alanında faaliyet gösteren Barfas AUTO ID; PCB Dizgi sistemlerini; tamamen yerli ve milli kaynaklar kullanılarak Türk mühendisleri tarafından işlemlerin yapıldığı, başta Gaziantep, İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, Adana, Hatay, Osmaniye ve Kahramanmaraş olmak üzere tüm ülkenin hizmetine sunmuştur.