Menü

ULUSLARARASI STANDARTLARDA RFID DONANIMLARI

Nesneleri radyo frekansı aracılığı ile tekil ve otomatik olarak temassız bir şekilde tanımaya yarayan Radyo Frekanslı Tanıma (RFID) teknolojisi günümüzde mobil ve kablosuz iletişim teknolojileri içerisinde kendisine önemli bir yer edinmiştir. RFID sistemlerinde uluslararası standartların gelişmesi, uygulamaların yaygınlaşması açısından çok büyük önem arz etmektedir.

Geçmişi eski de olsa, yarı iletken teknolojisindeki gelişmeler ve maliyetlerin azalması ile bu teknoloji, farklı endüstrilerde süreçlerin etkinliğini arttırdığından ve kullanıcılara günlük hayatta ciddi fayda ve kolaylıklar sağladığından kitlesel uygulamalarda RFID sistemleri sıkça kullanılmaktadır. Bu noktada yerli üretimimiz olan RFID Ürünlerimiz ve Çözümlerimiz ile her türlü desteği sağlamaktayız. Kontrol ve takip süreçleri için sunduğumuz yüksek kalite RFID donanımları ile farklı sektörlerdeki ve kurumlardaki dijitalleşme ihtiyaçlarına uygun profesyonel mühendislik çözümleri sunuyoruz.

RFID teknolojisine sahip ürünlerimizi birçok sektörde ve alanda kolaylıkla kullanılabilirsiniz. Sevkiyat ve stok yönetiminde, bakım onarım operasyonları gibi endüstriyel uygulamalarda, demirbaş takibi gerekli olan yerlerde, geçiş kontrol sistemlerinde (yani otopark, araç, personel, katılımcı takibi yapılan yerlerde), doküman takibinde, envanter takibinde, üretim takibinde, personel güvenliği ve emniyeti gibi durumlarda kolay ve hızlı sonuç odaklı olarak RFID sistemleri kullanılabilinir.

Otomatik veri toplama sistemi olarak RFID ile insan faktörlü yöntemlere oranla daha hatasız bir şekilde veri toplayabilirsiniz. Malzeme okumada RFID ile 750 üründen daha fazlası okunabilmektedir. Bu da yine insan gücünden daha fazlasının sağlanabilmesi anlamına gelmektedir. RFID ile stok ve envanter sayımları günler yerine saatler, hatta dakikalar almaktadır. Bu da hem insan gücünden hem de zamandan tasarruf etmenizi sağlar.

Barfas AUTO ID çatısı altında Dünya’nın çoğu bölgesinde ileri teknoloji seviyesinde uygulanan UHF RFID Sistemi; UHF RFID anteni, UHF RFID okuyucu, UHF RFID etiketleriyle bütünleşerek, üretim kapasitesi yüksek olan ve ürün giriş-çıkışlarında sorun yaşayan firmaların dostu olup maliyet açısından kaybı minimum seviyeye indirmektedir.

Otomatik tanımlama ve veri toplama alanında faaliyet gösteren Barfas AUTO ID; UHF RFID Etiketlerinin, UHF RFID antenlerinin ve UHF RFID okuyucularının imalatını yapmaktadır. RFID sistemleri; tamamen yerli ve milli kaynaklar kullanılarak Türk mühendisleri tarafından tasarlanmakta olup ürünler, başta İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, Adana ve Gaziantep olmak üzere tüm ülkenin hizmetine sunmuştur.