Menü

YERLİ IOT CİHAZ ÜRETİMİ

“Nesnelerin İnterneti (IoT: Internet of Things)” olarak adlandırılan yeni teknolojik kavram akıllı cihazların, birbirlerini algılayan ve iletişime geçebilen nesneler aracılığıyla akıllı bağlantısı şeklinde tanımlanmaktadır. Bu teknoloji ile çok sayıda, küçük boyutlu kablosuz teknoloji kullanabilen algılayıcı (sensör) cihazlar ile yaşadığımız çevredeki (ev, okul, işyeri, fabrika, şehir vb.) hemen hemen bütün olayları izlemek ve bilgi toplamak mümkündür.

IoT kavramı dünyadaki gelişmesini büyük ölçüde algılayıcı cihazlardaki teknolojilere borçludur. Çok sayıda, küçük boyutlu, kablosuz teknoloji kullanan algılayıcı cihazlar ile çevremizdeki hemen hemen bütün olayları takip etme gücüne sahibiz. Bu nedenle sistemlerimizdeki temel gaye yeni IoT teknolojileriyle uyumlu dinamik yapıda yerli cihazlar üretmektir. Bu bağlamda piyasada sıklıkla bulabileceğiniz cihazlardan farklı olarak yeni IoT teknolojilerini donanımlarımızın özelliklerine dahil ederek arada kontrol modülleri bulundurmadan direkt olarak kablosuz haberleşebileceğiniz yapıda yerli cihazlar üretiyoruz.

Firmamız bünyesinde bulunan Saatte 4000 komponent dizgi yapabilen 4 Kafalı SMD dizgi hattı, Dalga Lehim Makinesi ve 12 bölgeli (6 üst-6 alt) SMD Dizgi Kurutma Makinesi desteği ile her türlü elektronik dizgi hizmetini verebilme gücüne sahibiz. 

Firmamız UHF RFID, barkod, geçiş kontrol gibi sistemlerde kullanılabilen cihazların; projelendirme, kutu tasarımı ve yazılımını kendi bünyesinde yapmaktadır. Yerli üretim olan cihazlarımızın pcb dizgi sürecini, seri üretimini ve montajını kendi markası altında yaparak ülkemizin elektronik sektöründe katma değer yaratmayı amaçlıyor.

IoT Tabanlı Haberleşme ile MQTT, Wifi ve Ethernet(TCP/IP) özelliği sayesinde anlık olarak aynı ağ üzerinden birden çok cihazla veri alışverişi yapabilirsiniz.

Otomatik tanımlama ve veri toplama alanında faaliyet gösteren Barfas AUTO ID; IoT RFID ürünlerinin, UHF RFID Etiketlerinin, UHF RFID antenlerinin ve UHF RFID okuyucularının imalatını yapmaktadır. RFID sistemleri; tamamen yerli ve milli kaynaklar kullanılarak Türk mühendisleri tarafından tasarlanmakta olup ürünler, başta İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, Adana ve Gaziantep olmak üzere tüm ülkenin hizmetine sunmuştur.